parallax background

Prof. Dr. Doruk Koçyiğit

Ortognatik Cerrahi, TME Cerrahisi,
Dental & Zigoma İmplantları ve Çene Rekonstrüksiyonu

Ankara (1977),

Tüm ilk orta ve lise hayatımı Ankarada tamamladım. 1997’de Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesini toplam 3 tercihimin arasından kazandım. 1997’de Üniversiteye başladığım ilk yıl, hedefimi, üniversite sonrasında Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi A.D da doktora yapmak olarak belirlemiştim. 2002’de aynı üniversitede doktora programına başladım.

2008 Ekim ayında doktora programını, distraksiyon, kemik histolojisi ve rekonstrüksiyon ana temalı tez konusunu tamamlayarak bitirdim. Toplam 6 yıllık doktora programım süresince ve toplam 11 yıl bulunduğum fakültemde; kendime seçmiş olduğum uzmanlık alanımla ilgili, çene yüz deformitelerinin düzeltilmesi, çene yüz kırıklarının tedavisi, kemik ve yumuşak doku rekonstrüksiyonu, TME hastalıkları ve cerrahisi ve dental implantoloji konusunda kendimi geliştirdim ve bu konularla ilgili akademik çalışmalar yaptım.

2008 yılı sonunda hızlı ve heyecanlı bir kararla akademik hayatı seçerek, yeni kurulmuş olan Kırıkkale Üniversitesi Diş Hekimliği Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi kliniğinde çalışmaya başladım. Halen aktif olarak çalıştığım birimden, 1 yıl GATA Haydarpaşa Eğitim Araştırma Hastanesinde MSB askerlik hizmeti için ayrı kaldım.

Tüm eğitim hayatım boyunca, takip ettiğim ve gelişimimde vizyonunu hedeflediğim insanlarında tavsiyelerini dinleyerek İngiltere Londra’da Guys’& St.Thomas ve Guilford Royal Surrey County Hospitalda OMFS ve Cleft Service'lerinde ziyaretçi doktor olarak bulundum ve mesleğime ait en önemli deneyimleri edindim.

2020 yılında Profesör Doktor ünvanını aldım ve şu anda Ortognatik Cerrahi, TME Cerrahisi, Dental&Zigoma İmplantları ve Çenelerin Rekonstrüksiyonu konularında çalışmaktayım.


Instagram'da Takip Edin
Linkedin Ağıma Katılın
Researchgate Profilime Göz Atın